#Oddłużanie – co to jest?

Każdy kto popadł w spiralę zadłużenia i nie wie jak wyjść z długów, zapewne zadaje sobie pytanie na czym polega oddłużanie?

Najlepiej zobrazować proces oddłużania na podstawie fikcyjnej postaci, którą dotknął problem zadłużenia.

Nasz bohater Pan Jan od lat zajmował się własnym biznesem. Prowadził niewielki osiedlowy lokal gastronomiczny. Na wyposażenie lokalu zadłużył się w bankach, zaciągając kredyty i pożyczki. Spłacał zobowiązania finansowe terminowo. Wskutek powstałego kryzysu gospodarczego, jego obroty gwałtownie spadły, utracił płynność finansową i tym samy nie miał pieniędzy na spłatę rat.

Problem ze spłatą zadłużenia zmusił go do poszukiwania dodatkowych środków na spłatę bankowych kredytów i pożyczek. Pogorszona historia w BIK uniemożliwiła mu jednak zaciągnięcie nowych zobowiązań w bankach.

Wówczas natknął się w Internecie na instytucje parabankowe, które bez zbędnych formalności, badania zdolności kredytowej i bez BIK, udzieliły mu krótkoterminowych pożyczek tzw. chwilówek. Z tych pieniędzy pospłacał zaległe raty w bankach i mógł cieszyć się spokojem… ale nie na długo. Minął miesiąc, przyszedł czas zapłaty kolejnych rat w bankach, na które nie miał środków i w dodatku zaczęła go nękać windykacja z instytucji pozabankowych, gdyż nie spłacił w terminie zadłużenia z chwilówek. W ten sposób powstał problem zadłużenia, z którym Pan Jan nie potrafił sobie poradzić.

Wówczas natknął się w Internecie na firmę oddłużeniową. Wahał się czy skorzystać z jej usług ale w końcu postanowił podjąć współpracę. Przedtem zadał szereg pytań aby dowiedzieć się na czym polega oddłużanie i czy uzyska gwarancję na pozytywne oddłużenie. Otrzymał informację, że proces oddłużania jest indywidualny dla każdej sprawy i zależy od wielu złożonych czynników. Niemniej uzyskał zapewnienie, że świadczone prze tę firmę usługi oddłużeniowe są bezterminowe i w ramach współpracy otrzyma poradnik antywindykacyjny, jak również będzie mógł korzystać z bezpłatnych porad oddłużeniowych w całym okresie trwania zlecenia. Wyjaśniono mu również, że będzie mógł ubiegać się o szereg korzystnych ulg w spłacie zadłużenia takich m.in. jak odroczenie płatności rat tj. karencja w spłacie zadłużenia, rozłożenie płatności na dogodne raty, a nawet częściowe lub całkowite umorzenie długu. Czyli ogólnie jest to restrukturyzacja zadłużeń. Ponadto dowiedział się, że firma ta ocenia również zapisy umów kredytowych i pożyczkowych pod kątem ich nieważności (abuzywności). W ten sposób będzie mógł np. pozbyć się długów z tytułu nienależnych kosztów tj. w szczególności różnych prowizji i ubezpieczenia. To przesądziło o skorzystaniu z usług oddłużeniowych. Podpisał umowę zlecenie na oddłużanie, które to działania polegały na reprezentowaniu go przez wykwalifikowanego pełnomocnika przed wierzycielami. Firma oddłużeniowa przejęła w ten sposób na siebie wszystkie czynności związane z negocjowaniem z wierzycielami najkorzystniejszych warunków spłaty zadłużenia. Ponadto otrzymany poradnik antywindykacyjny umożliwił mu odpieranie ataków natrętnej windykacji. Po kilku miesiącach udało się dojść do porozumienia z wierzycielami. W międzyczasie podjął też zatrudnienie na umowę o pracę, które pozwoliło mu na spłatę długów na uzgodnionych z wierzycielami warunkach. Jakby tego było mało, wskutek podniesionych przez jego pełnomocnika zarzutów, wierzyciele odstąpili od dochodzenia znacznej części roszczenia.

Jaki z tego morał płynie… Jeśli wpadłeś w spiralę zadłużenia, pozwól sobie pomóc i skorzystaj z oddłużenia. Tylko bowiem profesjonalna firma oddłużeniowa jest w stanie rozwiązać twój problem zadłużenia.

Musisz przy tym wiedzieć, że jeśli jakaś firma oddłużeniowa przed nawiązaniem współpracy daje Ci gwarancję pozytywnego załatwienia Twoich spraw, jest to zwykłe kłamstwo. Nie ma bowiem realnych możliwości dawania takich zapewnień bez uprzedniej analizy danej sprawy i sytuacji finansowej potencjalnego Klienta, a to zaś możliwe jest wyłącznie podczas fizycznego prowadzenia procesu oddłużania.

Co istotne jeśli jakaś firma oddłużeniowa chwali się na swojej stronie internetowej swą niebywałą skutecznością na temat ilości pozytywnie załatwionych spraw, podając nawet konkretne liczby albo wartości procentowe, a w dodatku zamieszcza jeszcze tam pozytywne opinie Klientów, jest to tylko fikcja.

Nie daj się zwieść...

 

Tagi: oddłużanie, oddłużenia, oddłużania, oddłużenie, wyjście z długów, jak wyjść z długów , jak spłacić długi, spłata długu, pomoc zadłużonym, pomoc dla zadłużonych, pomoc w zadłużeniu, jak wyjść z zadłużenia, centrum ochrony dłużnika, oddłużanie osób fizycznych, pomoc w oddłużeniu, pomoc w spłacie długów, pomoc w spłacie zadłużenia, jak pozbyć się długów, jak szybko wyjść z długów, centrum oddłużania, pomoc dłużnika, firmy oddłużeniowe, jak poradzić sobie z długami, pomoc dla zadłużonych osób, pomoc dłużnikom, nakaz zapłaty, ochrona dłużnika, spirala zadłużenia, centrum oddłużeniowe, oddłużanie firm, pomoc w oddłużaniu, oddłużanie komornicze, oddluzanie osob prywatnych, jak się oddłużyć, oddłużanie z komornikiem, oddłużanie kredytów, skuteczne oddłużanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez POCO Pomorskie Centrum Oddłużeniowe z siedzibą w  Gdańsku przy ul. Mariana Smoluchowskiego 7/33, w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości na nasz adres e-mail biuro@epoco.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.